Վրաստանը 3 օր կնշի ԵՄ հետ վիզային ռեժիմի չեղարկումը
PanARMENIAN.Net - Վրաստանում 3 օր շարունակ տարբեր տոնական միջոցառումներ կանցկացվեն ԵՄ հետ վիզային ռեժիմի չեղարկման պատճառով: Այդ մասին հայտնել է Վրաստանի վարչապետ Գեորգի Կվիրիկաշվիլին:
Մարտի 28-ից Վրաստանի քաղաքացիները կարող են առանց մուտքի արտոնագրի կարճատև ուղևորություններ կատարել Շենգենի գոտու ԵՄ երկրներ՝ զբոսաշրջության, բիզնեսի և հարազատներին այցելությունների նպատակով:
«3 օր՝ մարտի 26-ին, 27-ին և 28-ին հատուկ միջոցառումներ կանցկացվեն: Այս իրադարձությունը երկիրը կտոնի նախատեսված տոնական միջոցառումներով»,,-ասել է Կվիրիկաշվիլին, հայտնում է «Գրուզիա օնլայնը»:
Վրաստանի վարչապետը նաև հայտնել է, որ մարտի 28-ին նա կմեկնի Աթենք և Բրյուսել ուսանողների հետ:
«Ես ուսանողների հետ կմեկնեմ Աթենք և Բրյուսել հատուկ միջոցառումով նշելու համար այս կարևորագույն իրադարձությունը, ինչպես նաև երախտագիտություն հայտնելով մեր գործընկերներին»,-ասել է Կվիրիկաշվիլին:
2017-ի փետրվարի 27-ին Խորհուրդը հավանություն է տվել Վրաստանի հետ մուտքի արտոնագրերի չեղարկման վերաբերյալ որոշմանը, որով Վրաստանի քաղաքացիները կարող են ԵՄ մեկնել մինչև 90 օր ժամկետով՝ 180 օրվա ընթացքում: