ՀՀ-ում կորոնավիրուսի 920 նոր դեպք է գրանցվել և 22 մահ
PanARMENIAN.Net - Հայաստանում դեկտեմբերի 19-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերը հասել են 153,173-ի՝ նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 920-ով: Այդ մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը։
Մահվան ևս 22 դեպք է գրանցվել, 20-ը՝ կորոնավիրուսից, 2-ը՝ այլ պատճառով, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության հետևանքով։ Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսից մահվան 2616 դեպք կա, այլ պատճառով՝ 650։
Ապաքինվել է ևս 718 մարդ։ Առողջացածների ընդհանուր թիվը 131,931-ն է։ Փաստացի բուժվողների թիվը 17,976 է։