«Մեկ ազգ, մեկ մշակույթ» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստի նախագահ է ընտրվել Հրանուշ Հակոբյանը
«Մեկ ազգ, մեկ մշակույթ» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստի նախագահ է ընտրվել Հրանուշ Հակոբյանը PanARMENIAN.Net - Այսօր «Մեկ ազգ, մեկ մշակույթ» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստի ժամանակ Հայաստանի սփյուռքի հարցերով նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընտրվել է որպես այդ հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ:
Նիստը տեղի է ունեցել Հայաստանի վարչապետ Տիրգրան Սարգսյանի մասնակցությամբ, որն ընդգծել է հիմնադրամի մեծ նշանակությունը մշակութային ծրագրեր իրականացնելու գործում, հատկապես սփյուռքի հետ համագործակցության ոլորտում:
Հիմնդրամի գործադիր տնօրենը հաշվետվություն է ներկայացրել 2008-ի ծրագրերի մասին եւ քննարկել ծրագրերն ու միջոցառումները, որոնք նախատեսված են 2009-ի համար: