Թուրքիան մտադիր չէ լրացուցիչ զորքեր գործուղել Աֆղանստան
PanARMENIAN.Net - Թուրքիան մտադիր չէ լրացուցիչ զորքեր գործուղել Աֆղանստան: Այդ մասին Իսլամաբադում հայտարարել է Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Թաիփ Էրդողանը իր պակիստանցի պաշտոնակից Յուսուֆ Ռեզա Ջիլանիի հետ համատեղ մամլո ասուլիսում:
«Այժմ Աֆղանստանում են գտնվում շուրջ 1700-1800 թուրք զինծառայողներ, եւ մենք մտադիր չենք այնտեղ լրացուցիչ զորքեր գործուղել»,-ասել է Թուրքիայի վարչապետը, հաղորդում են թուրքական լրատվամիջոցները:
2009թ. նոյեմբերի 1-ից Թուրքիան կընդունի Անվտանգության աջակցության միջազգային ուժերի հրամանատարությունն Աֆղանստանում: