Լեհաստանի նախագահի մահվան տարելիցը նշանավորվեց սկանդալով
PanARMENIAN.Net - Լրանում է Լեհաստանի նախագահ Լեխ Կաչինսկու մահվան 1 տարին: Լեհաստանում մատուցվում են ունենում սգո պատարագներ:
Սմոլենսկի մոտ նախագահի ինթնաթիռի աղետի վայրում մեկ տարի առաջ մահացածների ազգականների կողմից տեղադրված հուշատախտակը փոխվել է մարզային վարչակազմի որոշմամբ:
Լեհերենով հուշատախտակի փոխարեն հիմա մեկ ուրիշն է ռուսերեն և լեհերեն լեզուներով: Սակայն նոր տարբերակում չկա գրություն, որ մահացածները թռչել են մասնակցելու «Կատինի անտառում լեհ սպաների նկատմամբ խորհրդային ցեղասպանության 70-ամյա տարելիցին» նվիրված միջոցառումների մասնակցելու համար:
Այդ պատառով Լեհաստանի նախագահ Բրոնիսլավ Կոմարովսկին ապրիլի 11-ին Ռուսաստան կատարելիք այցի ընթացքում ծաղիկներ չի դնելու հուշահամալիրին: