ԱԴՐԲԵՋԱՆԱԿԱՆ ՆԱՎԹԻ ՀՍԿԱՅԱԿԱՆ ՊԱՇԱՐՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ ԱՌԱՍՊԵԼԻ ՀԵՂԻՆԱԿՆԵՐԸ ԿՐԵՑԻՆ ՀԵՐԹԱԿԱՆ ԱՆՀԱՋՈՂՈՒԹՅՈՒՆԸ
Բրիտանաամերիկյան «Ramco» ընկերությունը արդեն նոյեմբերին կարող է ձեւակերպել իր հրաժարումը Ադրբեջանի ցամաքի ամենախոշոր հանքավայրերի մշակման պայմանագրին մասնակցելուց:
ԵՐԵՔ ԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ՀՐԱԺԱՐՎԵԼ ԵՆ ԷԼԵԿՏՐԱԲԱՇԽԻՉ ՑԱՆՑԵՐԻ ՍԵՓԱԿԱՆԱՇՆՈՐՀՄԱՆ ՄՐՑՈՒՅԹԻՆ ՄԱՍՆԱԿՑԵԼՈՒՑ
18 հոկտեմբերի 2001 - 00:10 AMT  18:55 GMT
Դա նշանակում է, որ մնացել է երկու մրցակից` ռուսական «ՌԱՈՒ ԵԷՍ»-ն ու իսպանական «Union Fenosa»-ն:
ԱՄՆ-Ի ՊԵՏԴԵՊԱՐՏԱՄԵՆՏԸ ՃՆՇՈՒՄ Է ԳՈՐԾԱԴՐՈՒՄ ԿՈՆԳՐԵՍԻ ՎՐԱ` 907-ՐԴ ՈՒՂՂՄԱՆ ՎԵՐԱՑՄԱՆԸ ՀԱՍՆԵԼՈՒ ՀԱՄԱՐ
17 հոկտեմբերի 2001 - 23:29 AMT  18:55 GMT
Փալլոնեն «անհաջող» անվանեց Պետքարտուղար Քոլին Փաուելլի նամակը, որով այն դիմել է օրենսդիրներին:
ԱՄՆ-Ի ՊԵՏՔԱՐՏՈՒՂԱՐԸ ԿՈՆԳՐԵՍԻՆ Է ԴԻՄԵԼ ՄԻ ՆԱՄԱԿՈՎ, ՈՐՈՒՄ ԱՌԱՋԱՐԿՈՒՄ Է ՎԵՐԱՑՆԵԼ 907-ՐԴ ՈՒՂՂՈՒՄԸ
17 հոկտեմբերի 2001 - 23:28 AMT  18:55 GMT
Քոլին Փաուէլի կարծիքով` Ադրբեջանի նկատմամբ կիրառվող պատժամիջոցներից հրաժարվելը կօգնի նրա ղեկավարությանը պայքարել ահաբեկիչների հետ իր երկրի ներսում:
ՊԱԿԻՍՏԱՆԻ ԴԵՄ ՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ՊԱՏԺԱՄԻՋՈՑՆԵՐԻ ՎԵՐԱՑՈՒՄԸ ԲԱՔՎՈՒՄ ԴՐԱԿԱՆ ՀՈՒՅԶԵՐ Է ԱՌԱՋԱՑՐԵԼ
17 հոկտեմբերի 2001 - 23:27 AMT  18:55 GMT
Այս քայլը հանդիսացավ ամերիկյան օրենսդիրների արձագանքը գեներալ Մուշարաֆի վարչակարգի` հակաահաբեկչական կոալիցիայի երկրներին թալիբների դեմ ռազմական գործողություններում աջակցելուն:
ՎԵՐԱԿԱՆԳՆՎԵԼՈՒ ՌՈՒՍԱԿԱՆ ԱՌԱՋԻՆ ՀԵՌՈՒՍՏԱԱԼԻՔԻ ՀԵՌԱՐՁԱԿՈՒՄԸ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՈՂՋ ՏԱՐԱԾՔՈՎ
17 հոկտեմբերի 2001 - 23:26 AMT  18:55 GMT
Այժմ ՕՐՏ-ն հեռարձակվում է դեցիմետրային ընդգրկումով, եւ առաջին ալիքի հաղորդումները կարող են դիտել միայն Երեւանում:
ԱՆԴՐԱՆԻԿ ՄԻՀՐԱՆՅԱՆԸ ՀԱՄԱՐՈՒՄ Է, ՈՐ ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ 11-ԻՑ ՀԵՏՈ ԱՇԽԱՐՀՈՒՄ ՍՏԵՂԾՎԱԾ ԻՐԱՎԻՃԱԿՈՒՄ ԴԺՎԱՐ Է ԱԿՆԿԱԼԵԼ ԱՄՆ-Ի ԿՈՆԳՐԵՍԻ ԿՈՂՄԻՑ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՓԱՍՏԻ ՃԱՆԱՉՈՒՄԸ
17 հոկտեմբերի 2001 - 23:25 AMT  18:55 GMT
Նրա խոսքերով` «Թուրքիան կրկին վճռական երկիր դարձավ` Մերձավոր Արեւելքում ԱՄՆ-ի ռազմավարական շահերը իրագործելու համար»:
ԲՈՒՆԴԵՍՏԱԳԻ ԱՆԴԱՄԸ ՉԻ ԲԱՑԱՌՈՒՄ, ՈՐ ԳԵՐՄԱՆԻԱՆ ԿԴԱՌՆԱ ԵԱՀԿ ՄԻՆՍԿԻ ԽՄԲԻ ՀԱՄԱՆԱԽԱԳԱՀ
17 հոկտեմբերի 2001 - 23:24 AMT  18:55 GMT
Օրերս Բաքվում գտնվող գերմանական Բունդեստագի պատգամավոր Ուլրիհ Իրմերի խոսքերով` չի բացառվում, որ Գերմանիան կդառնա ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ:
ԲԱՔՎՈՒՄ ԳՈՐԾՈՂ ԻՍԼԱՄԻՍՏԱԿԱՆ ԱՀԱԲԵԿՉԱԿԱՆ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԿԱՌՈՒՅՑՆԵՐԸ ՄԱՀԱՓՈՐՁ ԷԻՆ ՊԱՏՐԱՍՏՈՒՄ ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԻ ՎՐԱ
17 հոկտեմբերի 2001 - 19:50 AMT  18:55 GMT
Բաքվում մահափորձ էր պատրաստվում ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի վրա: Այդպիսի սենսացիոն հայտարարություն է արել Ադրբեջանի ազգային անվտանգության նախարար Նամիկ Աբբասովը:
ԱԴՐԲԵՋԱՆՈՒՄ ԶԻՆՎՈՐԱԳՐՎՈՒՄ ԵՆ ԱՅԼ ՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՏԱՐԱԾՔՈՒՄ ՌԱԶՄԱԿԱՆ ԳՈՐԾՈՂՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻՆ ՄԱՍՆԱԿՑՈՂ «ԻՍԼԱՄԻ ՄԱՐՏԻԿՆԵՐ»
17 հոկտեմբերի 2001 - 19:47 AMT  18:55 GMT
Բաքվի բնակիչ Քենան Իսրաֆիլ օղլու Շաբանովը ծայրահեղ վահաբիզմի ազդեցության տակ զինվորագրում էր Ադրբեջանի քաղաքացիներին` այլ երկրների տարածքում ռազմական գործողություններին մասնակցելու համար: