18 ապրիլի 2010 - 18:32 AMT  19:59 GMT
Չեղյալ է հայտարարվել Եվրամիության երկրների գյուղատնտեսության նախարարների հանդիպումը, որը պետք է կայանար ապրիլի 19-ին Լյուքսեմբուրգում
Սան-Պաուլուում տեղի կունենա "Ցեղասպանության նախատիպը մեր օրերում" միջազգային խորհրդաժողովը
18 ապրիլի 2010 - 13:13 AMT  19:59 GMT
Խորհրդաժողովը նվիրված է Հայոց ցեղասպանության 95-ամյակին:
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահը ցավակցական ուղերձ է հղել ՈՒ Բանգոյին
18 ապրիլի 2010 - 16:33 AMT  19:59 GMT
Հովիկ Աբրահամյան. Վստահ եմ, որ Չինաստանի ժողովուրդը ուժ և հաստատակամություն կգտնի` վերականգնելու տարերային աղետի հասցրած վնասները և արագորեն վերացնելու դրա հետևանքները
Կուբանի հայերը Կրասնոդարի շրջանի Օրենսդրական ժողովին կոչ են անում ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը
18 ապրիլի 2010 - 16:24 AMT  19:59 GMT
Ապրիի 17-ին Կուբանի Սլավյանսկ քաղաքում կայացավ "Հայոց ցեղասպանությունն ու Արևմտյան Հայաստանը" խորհրդաժողովը:
Լեհաստանում ընթանում է նախագահ Լեխ Կաչինսկու թաղման արարողությունը
18 ապրիլի 2010 - 16:14 AMT  19:59 GMT
Կրակովի Սուրբ Մարիամի բազիլիկայում սգո պատարագից հետո Լեխ և Մարիա Կաչինսկիները կթաղվեն Վավել ամրոցում
Ապրիլի 14-17-ը Բակո Սահակյանը քննարկել է մայիսի 23-ին կայանալիք ԱԺ ընտրությունների հետ կապված հարցերը
18 ապրիլի 2010 - 11:57 AMT  19:59 GMT
Արցախի Հանրապետության նախագահը հանդիպել է հանրապետության կուսակցությունների, Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի, պետական և տեղական ինքնակառավարման մարմինների ղեկավարների հետ:
Էլ-Պասոյում Հայոց ցեղասպանության մասին ֆիլմերի ցուցադրություն կկայանա
18 ապրիլի 2010 - 15:56 AMT  19:59 GMT
Ապրիլի 22-ին տեղի կունենա "Գերմանիան և գաղտնի Ցեղասպանությունը" ֆիլմի ցուցադրությունը, որը պատմում է XX դարի սկզբին Հայոց ցեղասպանության իրագործմանը Գերմանիայի մեղսակցության մասին
ՀՀ ԱԺ նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սիրիայի ժողովրդական ժողովի նախագահին
18 ապրիլի 2010 - 15:18 AMT  19:59 GMT
Հովիկ Աբրահամյան. Վստահ եմ, որ Սիրիայի և Հայաստանի միջև առկա բարեկամական հարաբերություններն ավելի կաշխուժանան և կընդլայնվեն` ի շահ մեր ժողովուրդների բարօրության
Անցած շաբաթ Հայաստանում քաղաքական հիմնական իրադարձությունները զարգացել են Սերժ Սարգսյանի Վաշինգտոն կատարած այցի շուրջ
17 ապրիլի 2010 - 16:18 AMT  19:59 GMT
Հայաստանի քաղաքական շաբաթն սկսվեց ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի Վաշինգտոն կատարած այցով, ուր հրավիրված էր մասնակցելու միջուկային գլոբալ անվտանգության գագաթաժողովին: