Հայաստանը մտադիր է Թեհրանում անցկացնել Հայկական մշակույթի օրեր
ՀՀ փոխվարչապետը ծանոթացավ «Լինսի» հիմնադրամի միջոցներով վերակառուցվող դպրոցների շինաշխատանքների ընթացքին
15 սեպտեմբերի 2010 - 21:11 AMT  19:32 GMT
«Դպրոցաշինություն» ծրագրով վերակառուցվում են մարզի Սարակապ, Նոր Կյանք և Արևշատ գյուղերի դպրոցները
ՄԻԵԴ Մեծ պալատը քննության առավ «Սարգսյանն ընդդեմ Ադրբեջանի» գործը
15 սեպտեմբերի 2010 - 21:09 AMT  19:32 GMT
Լսումների ընթացքում բարձրացվեց Գյուլիստան գյուղի նկատմամբ Ադրբեջանի արդյունավետ վերահսկողության հարցը, սակայն պատասխանող կողմը չկարողացավ հիմնավորված հերքել դա
ԱՄՆ Սենատում սեպտեմբերի 21-ին Մեթյու Բրայզային Ադրբեջանի դեսպան նշանակելու հարցով հերթական լսումը տեղի կունենա
15 սեպտեմբերի 2010 - 21:07 AMT  19:32 GMT
Հանձնաժողովի նիստը կանցնի սենատոր Ջոն Քերիի նախագահությամբ
ԵԱՀԿ Ղազախստանի գագաթնաժողովում Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահները պետք է իրենց հետագա պլանները ներկայացնեն Ղարաբաղի վերաբերյալ
15 սեպտեմբերի 2010 - 21:02 AMT  19:32 GMT
Ռոբերտ Բրադկե. Ղարաբաղյան հակամարտության լուծման ամենաարագ ուղին ուղիղ բանակցություններն են ՄԽ շրջանակներում
Ռուսաստանի քաղաքացի հանդիսացող հայերը ցանկանում են ծառայել ՀՀ-ում տեղակայված ռուսական ռազմակայանում
15 սեպտեմբերի 2010 - 20:59 AMT  19:32 GMT
Յուրաքանչյուր զինակոչի ժամանակ Հայաստանի մոտ 400 քաղաքացիներ, ովքեր վաղուց բնակվում են արտասահմանում, կամավոր զորակոչվում են Հայաստանի ԶՈՒ շարքեր
ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը հանդիպեց Գերմանիայի հայ համայնքի հետ
15 սեպտեմբերի 2010 - 20:52 AMT  19:32 GMT
Քննարկվեց Գերմանիայում հայագիտական ամբիոնների և կենտրոնների պահպանման և նմանատիպ նոր կառույցների հիմնադրման հարցը
ՄԱԿ-ի հանրային տեղեկատվության վարչությունն աջակցում է քաղաքը մաքրելու Գյումրիի իշխանությունների և քաղաքացիների ջանքերին
15 սեպտեմբերի 2010 - 20:50 AMT  19:32 GMT
Սերգեյ Գաբրիելյան. «Գյումրիի երիտասարդությունը եռանդուն է և սիրում է իր քաղաքը, մենք այնպիսի գործողություններ կկազմակերպենք, որ մեր քաղաքն ավելի մաքուր և գրավիչ դառնա»
Իտալիայում Հայաստանի դեսպան Ռուբեն Կարապետյանն այցելել է Նեապոլ
15 սեպտեմբերի 2010 - 20:45 AMT  19:32 GMT
Դեսպանը մասնակցել է Նեապոլի հռչակավոր հուշարձաններից մեկում` Castel dell'Ovo միջնադարյան ամրոցում, «Armeni» խորագրով հայ ժամանակակից արվեստի ցուցահանդեսի բացմանը
«Լոռվա ձորում» անցկացվում է նկարչական փառատոն` նվիրված Հրանտ Մաթևոսյանի ծննդյան 75-ամյակին
15 սեպտեմբերի 2010 - 20:37 AMT  19:32 GMT
Յոթ օր շարունակ 12 նկարիչներ կվրձնեն Լոռվա ձորի պատկերները` Մոտկորից` Հրանտ Մաթևոսյանի աշխարհից բացի մեր հոգևոր կենտրոնները` Օձունը, Սանահինը, Հաղբատը, Ախթալան