Աղբյուր․ Apple-ը ռեկորդային քանակի նոր սերնդի սմարթֆոն է պատվիրել
PanARMENIAN.Net - Apple ընկերությունը մտադիր է միանգամայն նոր տեխնոլոգիաներ կիրառել հաջորդ սերնդի iPhone 6s սմարթֆոնի արտադրության մեջ: Տարբեր աղբյուրներ տարբեր ժամանակներում հայտարարել են մատնահետքերի սքանավորման օգտին Home կոճակից հրաժարվելու, սմարթֆոնի կորպուսի համար նոր կոմպոզիտային նյութի մշակման և այլ նորամուծությունների մասին: Համոզված լինելով նոր սմարթֆոնի ահռելի պահանջարկի մեջ՝ ընկերությունը մատակարաներին պատվիրել է արտադրել 85-ից 90 մլն միավոր նոր սմարթֆոն։ Այս մասին հայտնել են The Wall Street Journal-ի աղբյուրները։
Լրագրողների խոսքերով, սմարթֆոնների հսկայական քանակությունը կմատակարարվի մինչև 2015թ․ավարտը։ Ինչպես նախորդ տարվա iPhone 6-ի դեպքում, iPhone 6s-ը կթողարկվի երկու տարբերակով՝ 4,7 և 5,5 դյույմ անկյունագծով դիսփլեյներով։ Սակայն աղբյուրները ոչ մի հստակ վիճակագրություն չեն ներկայացրել կոնկրետ մոդելների պատվիրման առումով՝ սահմանափակվելով միայն ընդհանուր՝ 85-ից 90 մլն միավոր թվով։ iPhone 6s և iPhone 6s Plus սմարթֆոնները վաճառքի կհանվեն 2015թ․սեպտեմբերի 18-ին։
Force Touch տեխնոլոգիան արդեն օգտագործվում է նոր 12-դյույմանով MacBook-ներում և Apple Watch «խելացի ժամացույցներում»: Ընկերությունում այն դիտարկում են որպես առանցքային մրցակցային առավելություն, որը թույլ կտա զգալիորեն առաջ անցնել Samsung-ից և մյուս արտադրողներից:
Ըստ լուրերի, 0,2 մմ Force Touch-ի կիրառումը կհաստանցի iPhone-ը և 0,15 մմ ավելի երկար կդարձնի: iOS 9 ելքային ծածկագիրը մատնանշում է, որ սմարթֆոնում օգտագործվել է ավելի որակյալ ֆրոնտալ տեսախցիկ, իսկ KGI վերլուծաբան Մին Չին Կուոն վստահ է, որ iPhone 6s և iPhone 6s Plus տեղադրված է հիմնական 12-մեգապիքսելանոց տեսախցիկ, իսկ սմարթֆոնները նոր գունային երանգ կունենան` «Վարդագույն ոսկի» (Rose Gold):