ԱՆ-ն հաստատել է՝ Պերմյակովին ՌԴ-ին փոխանցելու հարցը քննարկվում է
PanARMENIAN.Net - Հայաստանի արդարադատության նախարարությունը քննարկում է Գյումրիում Ավետիսյանների ընտանիքի 7 անդամի սպանության համար ցմահ ազատազրկման դատապարտված ռուս զինծառայող Վալերի Պերմյակովի պատիժը կրելու վայրի հարցը:
Ինչպես PanARMENIAN.Net –ին են հայտնել արդարադատության նախարարությունում, այս պահի դրությամբ կոնկրետ որոշում կայացված չէ, քննարկվում է հետագա պատիժը կրելու համար Պերմյակովին ՌԴ-ին փոխանցելու հարցը:
Ավելի վաղ Պերմյակովի պաշտպան Էդուարդ Աղաջանյանը ևս հայտարարել էր, որ առաջիկա օրերին արդարադատության նախարարության քրեակատարողական վարչությունն արդեն վերջնականապես պետք է որոշի Պերմյակովի պատիժը կրելու հարցը:
«Ես զուտ տեսականորեն ասում եմ, որ հնարավոր է, Վալերի Պերմյակովը տեղափոխվի Ռուսաստան: Կոնկրետ որևէ տվյալ չկա, ասում եմ՝ զուտ հաշվի առնելով այն փաստը, որ ինքը եղել է Ռուսաստանի դատապարտյալ, երբ որ գործը մտել է դատարան», - ասել է Պերմյակովի պաշտպանը: