PanARMENIAN.Net - «Ուժեղ Հայաստանը» կդիմի ԿԸՀ՝ հունիսի 7-ին կայացած խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքները չեղարկելու պահանջով։ Այդ մասին հայտարարել է կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը:
«Վաղը մենք դիմելու ենք ԿԸՀ, որպեսզի հանձնաժողովը չեղյալ հայտարարի ընտրությունների արդյունքները և ՔՊ-ի ձայները վերանայի։ Եթե արագ պատասխան չստացանք, դիմելու ենք Սահմանադրական դատարան»,-ասել է նա:
Կարապետյանը հավելել է, որ վերահաշվարկի արդյունքում «բազում տեղամասերում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ձայների շեշտակի անկում է նկատվել»:
«Դուք ձեր աչքով եք տեսել, թե ինչպես են զինվորներին ուղղորդված տանում ընտրությունների․․․Մենք պետք է կտրենք ՔՊ–ի թևերը Հայաստանում։ ՔՊ–ն արդեն մեծամասնությունը կորցրած քաղաքական ուժն է։ Անգամ այսքան ընտրախատումներով, այն 3/5 չունեցող ուժ է ու չի կարող Ալիևի ցուցումով Սահմանադրություն փոխել: Բայց մենք գնալու ենք ավելի հեռուն, որպեսզի վերանայվեն արդյունքները»,- ասել է Կարապետյանը: