ՀՀ ԱԳՆ ղեկավար. Հայաստանը հավատարիմ է Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության արժեքներին
PanARMENIAN.Net - Աշխատանքային այցով Փարիզում գտնվող արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը դեկտեմբերի 15-ին մասնակցեց Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության արտգործնախարարների համաժողովին: Նախարարական հանդիպմանը, որը տեղի է ունենում կազմակերպության ստեղծման 40-ամյա հոբելյանի շրջանակներում, մասնակցում են կազմակերպության 70 անդամ, ասոցիացված եւ դիտորդ երկրների պատվիրակությունները:
Նախարարական համաժողովի օրակարգում էր 2008 թ. հոկտեմբերին կայացածՔվեբեկիգագաթաժողովին ընդունած որոշումների իրականացման ընթացքը: Նախարարական հանդիպմանը ելույթով հանդես եկավ Հայաստանի արտգործնախարարը:
Դրական գնահատելով Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության անդամ երկրների համագործակցությունն ու համերաշխությունը` նախարար Նալբանդյանն ընդգծեց, որ Հայաստանը հավատարիմ է կազմակերպության արժեքներին եւ այսուհետ եւս ջանալու է իր ակտիվ մասնակցությունը բերել Ֆրանկոֆոնիայի գործունեությանը:Իր խոսքումնախարարՆալբանդյանը ներկայացրեց կազմակերպության նպատակների իրագործման ուղղությամբ Հայաստանի կողմից ձեռնարկվող քայլերը, հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը: