Չայկովսկու անվան մրցույթում Հայաստանը ներկայացնում է թավջութակահար Նարեկ Հախնազարյանը
Հախնազարյանի առաջին փուլի ելույթը կայանալու է հունիսի 17-ին, որտեղ նա հանդես է գալու Պիատտիի, Բախի, Չայկովսկու և Շոստակովիչի կատարմամբ
Էդվարդ Նալբանդյանն ու Անրի դը Ռենկուրն ընդգծել են երկրների միջև բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսությունը
16 հունիսի 2011 - 22:04 AMT  16:21 GMT
ՀՀ ԱԳ նախարարը նշել է ղարաբաղյան կարգավորման մեջ Ֆրանսիայի դրական ներգրավվածությունը՝ որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ
Ինչո՞վ Թուրքիան և Ադրբեջանը կարողացան կաշառել կամ վախեցնել ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ին
16 հունիսի 2011 - 21:44 AMT  16:21 GMT
Թուրքիան և Ադրբեջանն օգտագործում են ցանկացած հնարավորություն, որպեսզի առաջ տանեն իրենց «կասկածելի» ճշմարտությունը Հայաստանի մասին
2011 թվականին «Բազե» փառատոնը կանցնի երկու փուլով և նոր ձևաչափով
16 հունիսի 2011 - 21:29 AMT  16:21 GMT
«Մեր հիմնական նպատակը երիտասարդության միավորումն է»,- ընդգծել է Կարեն Ավագյանը
Սամվել Նիկոյան. Մենք պետք է բացահայտ խոսենք երեխաների հանդեպ բռնության մասին
16 հունիսի 2011 - 21:05 AMT  16:21 GMT
ՀՀ ԱԺ փոխխոսնակ. Հայաստանի պես երկիրը, որը ժողովրդագրական խնդիրներ և փոքր բնակչություն ունի, պետք է հոգա երեխաների մասին և արժանի քաղաքացիներ դաստիարակի
Հայկական հարցը Ֆրանսիայի արտաքին քաղաքականության օրակարգում
16 հունիսի 2011 - 20:49 AMT  16:21 GMT
Հայկական հարցի արծարծումը Ֆրանսիայի արտաքին քազաքականության օրակարգում նոր երևույթ չէ: Դեռևս 1965թ. Ցեղասպանության 50-ամյա տարելիցի նախօրյակին Հայկական հարցը Ֆրանսիայում առաջին անգամ բարձրացրեցին կոմունիստները` պահանջելով նրա անհապաղ ճանաչումը և հայերին փոխհատուցում: Հատկանշական է, որ այն համընկավ Ֆրանսիայում նախատեսված նախագահական ընտրությունների հետ, որտեղ ձախակողմյան ուժերի թեկնածու Ֆրանսուա Միտտերանին չհաջողվեց առավելության հասնել Շառլ դե Գոլլի նկատմամբ:
ՌԴ ԱԳՆ. Կազանում ղարաբաղյան կարգավորման հիմքերի նախագծի վերաբերյալ որոշում կընդունվի
16 հունիսի 2011 - 20:29 AMT  16:21 GMT
«Կայացած քննարկումների ընթացքում հաջողվել է մոտեցնել դիրքերը մի շարք առանցքային հարցերի վերաբերյալ»,- ասել է Ալեքսանդր Լուկաշևիչը
«Հայ Դատի» ֆրանսիական գրասենյակը դատապարտել է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի «քաղաքակիրթ վանդալիզմը»
16 հունիսի 2011 - 20:25 AMT  16:21 GMT
«Ենթարկվելով քաղաքական ճնշման` ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ն ապականեց իր անունը»,- նշվում է «Հայ Դատի» ֆրանսիական գրասենյակի հայտարարության մեջ
«Անի Ռեզորթ» նոր հյուրանոցային համալիրը պատրաստ է հյուրեր ընդունել
16 հունիսի 2011 - 20:12 AMT  16:21 GMT
Հյուրանոցային համալիրի մեջ $7 մլն ներդրում է կատարվել, շինարարական աշխատանքների ժամանակ մոտ 2000 նոր աշխատատեղ էր ստեղծվել
Soundcloud –ը արձանագրել է 5 մլն գրանցված օգտագործող
16 հունիսի 2011 - 19:35 AMT  16:21 GMT
Soundcloud-ը, որն ամեն օր արձանագրում է 20,000 նոր գրանցում, բազմաթիվ նորամուծություններ է կատարել ստեղծվելուց՝ 2008-ից, ի վեր։