Երևանում լենինգրադյան բլոկադայի հիշատակին նվիրված ջահերով երթ կանցկացվի
PanARMENIAN.Net - Ապրիլի 23-ին Հայաստանում մեկնարկել է Գեորգիևյան ժապավեն ակցիան: Այս մասին այսօր Երկրորդ Համաշխարհային պատերազմի երևանաբնակ վետերանների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց «Ռուսհամագործակցության» ներկայացուցչության ղեկավար Վիկտոր Կրիվոպուսկովը: Նրա խոսքով` ակցիան կազմակերպվել է երիտասարդական հիմնադրամների կողմից:
Շրջափակման հիշատակի օրվա կապակցությամբ կազմակերպվելու է ջահերով երթ: Հիշատակի օրերի միջոցառումների ցանկում են նաև գրական երեկույթներ, որոնց շրջանակում նշվելու է մեծ պոետ Ալեքսանդր Պուշկինի ծննդյան օրը:
«Արդեն տասնյակ տարիներ Սանկտ Պետերբուրգի ղեկավարությունն աշխատում է մեր համերկրացիների կենսակերպի զարգացման ուղղությամբ: Մենք մշակել ենք բազմաթիվ մշակութային ծրագրեր»,- ասել է Սանկտ Պետերբուրգի պատվիրակության ներկայացուցիչ Սերգեյ Մարկովը: