Հունաստանին կարող է լրացուցիչ 13-15 մլրդ եվրո պահանջվել
PanARMENIAN.Net - Հունաստանին կարող է լրացուցիչ 13-15 մլրդ եվրո պետք լինել, ֆինանսավորելու համար բյուջետային նպատակների կատարումը երկու տարվա համար, սակայն երկիրը վստահ է, որ կարող է համալրել այդ պակասը, չծանրաբեռնելով եվրոպացի հարկատուներին, «Ռոյթերս» գործակալությանն է ասել ֆինանսների նախարար Յաննիս Ստուրնարասը:
Նա հաստատել է, որ դեռ 13,5 մլրդ եվրո է պետք, 2013 և 2014թթ. բյուջետային թիրախներին հասնելու համար: Այժմ Աթենքում քննարկում են բյուջետային տնտեսման միջոցները վարկատուների՝ ԵՄ-ի և ԱՄՀ հետ: