Բելառուսի ԱԳՆ ղեկավար. Երկիրը կարող է վերանայել իր դիրքորոշումը Աբխազիայի և Հարավային Օսեթիայի հարցում
PanARMENIAN.Net - Բելառուսի ԱԳՆ ղեկավար Վլադիմիր Մակեյը չի բացառում, որ հանրապետությունն ապագայում կարող է վերանայել իր դիրքորոշումը Աբխազիայի և Հարավային Օսեթիայի ճանաչման մասին, սակայն ընդգծում է, որ այդ որոշումը կընդունվի՝ ելնելով ազգային շահերից:
«Կյանքը չի կանգնում տեղում, և բելառուսա-վրացական և բելառուսա-օսական հարաբերությունների թեման այսօր քննարկվել է համատեղ կոլեգիայի ընթացքում»,- ասել է Մակեյը Մինսկում կայացած ճեպազրույցում: