Դեսպան. Եթե ղարաբաղյան հակամարտության կողմերը խնդրեն, Իրանը պատրաստ է ներկայացնել խնդրի լուծման իր պլանը
PanARMENIAN.Net - Թեհրանը պատրաստ է միջնորդ դառնալ Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև ղարաբաղյան հակամարտության լուծման մեջ: Ինչպես հաղորդում է Press TV-ն, այդ մասին հայտարարել է Բաքվում Իրանի դեսպան Մոհսեն Պակ Այինը:
Նրա խոսքով, ոչ տարածաշրջանային տերությունները չեն ձգտում ղարաբաղյան հակամարտության լուծմանը, բայց դրա շարունակումը կվնասի տարածաշրջանի երկրներին:
Պակ Այինը հայտարարել է, որ օտարերկրյա պետություններն օգտագործում են հակամարտությունը որպես Հարավային Կովկասում իրենց նպատակներին հասնելու միջոց:
Եթե հակամարտության կողմերը խնդրեն այդ մասին, Իրանը պատրաստ է միջնորդ դառնալ և ներկայացնել հակամարտության կարգավորման իր պլանը, ասել է դեսպանը: