«Հեզբոլլահ». Խմբավորման մասնակցությունը Սիրիայի պատերազմին չի ազդում Իսրայելի հետ պատերազմի հավանականության վրա
PanARMENIAN.Net - «Հեզբոլլահի» փոխնախագահ Նաիմ Քասեմը հայտարարել է, որ խմբավորման մասնակցությունը Սիրիայի պատերազմին չի ազդում Իսրայելի հետ պատերազմի հավանականության վրա:
Ըստ նրա, «Հեզբոլլահը» պատրաստ է դիմակայել ցանկացած հիմար արարքի Իսրայելի կողմից: «Պայթյունը Բեյրութի արվարձանում նրանց ծրագրի մի մասն է, ով օգնում է Իսրայելին խափանել դիմադրությունը»,-ասել է Քասեմը: Նաիմ Քասեմը հայտարարել է, որ նրանք պատրաստ են ցանկացած հարձակման Արևմուտքի կամ Իսրայելի կողմից, հայտնում է Mignews-ը: