Ադրբեջանցի զինվորների հոգեվիճակը տեղի՞ է տալիս. Վիրավորվել է Ադրբեջանի ԶՈւ 2 զինվոր
PanARMENIAN.Net - Վիրավորվել են ադրբեջանական ԶՈւ միանգամից երկու զինվորներ, հայտնում է ադրբեջանական «Թրենդ» գործակալությունը ռազմական աղբյուրի վրա հղումով:
Ադրբեջանի ՊՆ N զորամասի զինծառայող Շահմարդանով Մուսեիբ Շահին օղլուն իրեն հրազենային վնասվածք է հասցրել իրեն ամրակցված զենքից, նա ծանր վիճակում տեղափոխվել է հիվանդանոց: Շահմարդանովը զորակոչվել է իսկական ծառայության Զակատալայի շրջանից:
Մեկ այլ միջադեպ է տեղի ունեցել Հայաստանի հետ սահմանագծում: 19-ամյա զինվոր Էլման Սուլեյմանովը, խախտելով անվտանգության կանոնները, կրակ է բացել ծառայողական ինքնաձիգից: Արդյունքում վիրավորվել է Սուլեյմանովի զինակից 19-ամյա Նատիգ Ասադովը, որը տեղափոխվել է հիվանդանոց:
Ադրբեջանի ՊՆ մամլո ծառայությունում հաստատել են այս փաստերը: Երկու դեպքի վերաբերյալ քննություն է անցկացվում: