«Լենինգրադի» մամուլի խոսնակ. Երևանյան համերգը կասեցվել է կազմակերպիչների որոշմամբ
PanARMENIAN.Net - Երևանում հոկտեմբերի 19-ին կայանալիք «Լենինգրադ» խմբի համեգը կասեցվել է հայկական կողմի նախաձեռնությամբ, ու որոշումը որևէ կերպ չի ազդի խմբի այլ ելույթների վրա:
Այդ մասին է հայտարարել խմբի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Գուգուչկինը, հայտնում է Life.ru-ն: «Ես չգիտեմ համերգի կասեցման իրական պատճառները, այն չեղյալ է հայտարարավել կազմակերպիչների նախաձեռնությամբ: ՄԵնք համերգների պակաս չունենք, ուստի չենք անհանգստանալու, Սերգեյ Շնուրովն անտրամադիր չէ, ու մեր բյուջեին դա չի հարվածել», - ասել է նա:
Գուգուչկինի խոսքերով, խումբն արդեն 2 տարվա համերգների ծրագիր ունի:
Խմբի համերգի կասեցման մասին հայտնի է դարձել սեպտեմբերի 23-ին: Կազմակերպիչը՝ Forpostart Production ընկերությունը, հայտարարել է, որ համերգը չի կայանա տոմսերի ցածր պահանջարկի պատճառով: