Ջիգարխանյանին դուրս են գրել հիվանդանոցից
PanARMENIAN.Net - ԽՍՀՄ ժողովրդական դերասան Արմեն Ջիգարխանյանին դուրս են գրել հիվանդանոցից: Նա տանն է: Այդ մասին հայտնել է Ջիգարխանյանի թատրոնի թատերախմբի ղեկավար Վյաչեսլավ Դյաչենկոն:
«Ջիգարխանյանը տանն է և շարունակում է ամբուլատոր բուժումը, իսկ մենք անհամբեր սպասում ենք նրան թատրոնում՝ նա կհասցնի մասնակցել «Պիգմալիոնի» նախնական բեմադրությանը պրեմիերայից առաջ: Ներկայացման առաջնախաղը նախատեսված է փետրվարի 8-ին և 9-ին»,-ասել է նա:
Հունվարի 31-ին հայտնի դարձավ, որ Ջիգարխանյանը կրկին հոսպիտալացվել է սրտի նոպայով: Սակայն ավելի ուշ նրա փաստաբան Եվգենի Պարֆենովը հայտնեց, որ հոսպիտալացումը կապված է վիրուսի կամ մրսածության հետ: