«Սարատովի ավիաուղիները» չեղարկել է Սարատով-Երևան չվերթները. Հայ համայնքը վրդովված է
PanARMENIAN.Net - «Սարատովի ավիաուղիներ» ընկերությունը չեղարկել է Սարատովից Երևան ամեն շաբաթ իրականացվող չվերթը: Այդ մասին հայտնել են չվերթի ուղևորները, որոնք կարճ հաղորդագրություններ են ստացել ընկերությունից:
Ըստ հաղորդագրությունների, դեպի Երևան չվերթները չեն իրականացվի մարտի 27-ից մինչև հոկտեմբերի 23-ը (չվերթներն իրականացվում էին հինգշաբթի օրերը), հայտնում է «Վզգլյադ-ինֆոն»:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ «Սարատովի ավիաուղիներ» ընկերությունը մարտի 20-ից մինչև ապրիլի 25-ը չեղարկել է չվերթները Մոսկվա և Մոսկվայից Կիրով և Պենզա:
Տեղի հայ համայնքը վրդովված է ստեղծված իրավիճակով: Սարատովի «Կռունկ» հայկական համայնքի փոխնախագահ, տարածաշրջանի հանրային պալատի անդամ Արայիկ Քոսյանը հայտնել է, որ համայնքը, հնարավվոր է, դիմի դաշնային իշխանություններին:
«Պետք է դիմել դաշնային իշխանություններին, «Աերոֆլոտ» ընկերությանը, որպեսզի նրանք ստանձնեն այդ ուղղությամբ իրականացվող ավիափոխադրումները: Բացի այդ, հայերը դարձել են իրավիճակի պատանդ, մեծ հարց է ռուսաստանցի զբոսաշրջիկների այցը Հայաստան: Նոր սեզոն է բացվում, իսկ հանգիստը Հայաստանում բավականին մատչելի է և միաժամանակ սպասարկման բարձր որակով: Հնարավոր է, ուղերձ պատրաստենք», - նշել է Քոսյանը:
Քոսյանը հավելել է, որ նախկինում թռիչքներն իրականցվում էին ձմռանը, ինչը, նրա կարծիքով, տնտեսապես աննպատակահարմար էր: