ԱՀ ՊՆ․ Գիշերն Ադրբեջանը հրադադարը խախտել է հրաձգային զինատեսակներով
PanARMENIAN.Net - Մարտի լույս 12-ի գիշերը, տարբեր ուղղություններով, ադրբեջանական կողմը հրադադարը խախտել է հրաձգային զինատեսակների կիրառմամբ, հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
ԱՀ ՊՆ-ն նաև հերքել է ադրբեջանական կողմի տարածած ապատեղեկատվությունը։
«Մարտի 12-ին Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը ապատեղեկատվություն է տարածել, պնդելով, թե իբր Արցախի ՊԲ ստորաբաժանումները հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել ադրբեջանական մարտական դիրքերի ուղղությամբ։
Իրականում, ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, մարտի 11-ին, ամբողջ օրվա ընթացքում, Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումներն են պարբերաբար խախտել հրադադարը` ԱՀ Ասկերանի շրջանի Խրամորթ, Փարուխ և Խանապատ գյուղերի ուղղությամբ ականանետերից արձակելով ընդհանուր առմամբ 27 հատ ական»,-ասվում է հայտարարության մեջ։