«Քրիստոնեա-ժողովրդավարական» կուսակցությունը նախընտրական քարոզարշավը սկսել է Խոր Վիրապ այցով՝ կուսակցության առաջնորդ Լևոն Շիրինյանի մասնակցությամբ։
Նա հայտարարել է, որ պետք է քաղաքականապես ջախջախել «ռուսական հայրենադավ սեգմենտը», հայտնում է Factor.am-ը:
«Ձեռնոցը նետված է, և հայությունը մխրճվում է երկրի անկախության ամրապնդման ու իր վերածննդի խորհրդարանական անզիջում պայքարի հորձանուտ։ Միակ ելքը ռուսական հայրենադավ սեգմենտի քաղաքական ջախջախման մեջ է։ Կիրիենկոյի ենթակայության տակ գործող հայկական քրեական օլիգարխիան ՀՀ Ազգային ժողող չպիտի անցնի»,- նշել է Շիրինյանը։