Նոյեմբերի 27-ին կկայանա Հայաստանի բռնցքամարտի պատանեկան բաց առաջնությունը
PanARMENIAN.Net - Նոյեմբերի 27-ին Երեւանի օլիմպիական հերթափոխի պետական մարզական քոլեջում կկայանա Հայաստանի բռնցքամարտի պատանեկան բաց առաջնությունը` նվիրված քոլեջի 30-ամյակին:
Ինչպես PanARMENIAN.Net ի թղթակցին է հաղորդել ՀՀ վաստակավոր մարզիչ, Հայաստանի պատանեկան հավաքականի մարզիչ Ֆեդյա Ալեքսանյանը, առաջնությանը կմասնակցեն 14-15 տարեկան 100-120 բռնցքամարտիկներ Հայաստանի բոլոր մարզերից:
Ալեքսանյանի խոսքով, լավագույն բռնցքամարտիկները կմտնեն Հայաստանի պատանեկան հավաքականի մեջ, որը կսկսի պատրաստվել 2010թ. Եվրոպայի առաջնությանը: