Սուրեն Սուրենյանցը հեռանում է քաղաքականությունից
PanARMENIAN.Net - Սուրեն Սուրենյանցը հեռանում է քաղաքականությունից: Այդ մասին «Հանրապետություն» կուսակցության քաղխորհդի անդամ Սուրեն Սուրենյանցը գրել է իր անձնական բլոգում: Միաժամանակ Սուրենյանցն իր հեռանալը բացատրել է նրանով, որ այն մարդիկ, ովքեր գրավել են իշխանության աթոռները և նորաթուխ ընդդիմությունը հանգիստ թողնեն կուսակցության նախագահ Արամ Սարգսյանին, որը «նրան պաշտպանելով հայտնվել է «շնագայլերի» ուշադրության կենտրոնում»:
Արամ Սարգսյանը 1999-ի հոկտեմբերի 27-ին սպանված Հայաստանի վարչապետ Վազգեն Սարգսյանի եղբայրն է: ՀՀ ԱԺ-ում ահաբեկչական գործողությունների հետո որոշ ժամանակ եղել է Հայաստանի վարչապետ, այնուհետև անցել է ընդդիմության շարքերը: