Դեկտեմբերի 7-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է է 360.11 դրամ
PanARMENIAN.Net - Դեկտեմբերի 7-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 1,25 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 359.57 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 359.50 դրամ:
Ընդ որում, դեկտեմբերի 7-ին ԱՄՆ 1 դոլարիմիջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 360.11 դրամ` դեկտեմբերի 6-ի համեմատ նվազելով 0.05 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 481.79 դրամ է` ավելանալով 4.61 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեք ավելացել է 0.02 կետով` կազմելով 11.53 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը: