Ռուսական գրքի հաջորդ տունը կբացվի Արտաշատ քաղաքում
PanARMENIAN.Net - ԱՊՀ երկրների երիտասարդական միության Վարչության խորհրդի որոշմամբ Արտաշատում առաջիկայում կբացվի Ռուսական գրքի հաջորդ տունը: Դրա համար Արտաշատի կենտրոնում արդեն վարձակալվել է 330 քմ ընդհանուր մակերեսով 2-հարկանի տուն: Իր գործառնական հնարավորություններով խանութը կնմանվի երևանյանին:
Ամբողջ թափով ընթանում են Գյումրիում Ռուսական գրքի տան և Մոսկվայի կենտրոնում Հայկական գրքի տան բացման նախապատրաստական աշխատանքները: Ըստ ԱՊՀ երկրների երիտասարդական միության Վարչության խորհրդի նախագահ Անդրանիկ Նիկողոսյանը, բոլոր տները մեկ համակարգ են կազմում, որը ևս մեկ ամուր կապ կստեղծի Ռուսաստանի ու Հայաստանի եղբայրական ժողովրդների միջև: