Հայաստանը կմասնակցի ՀԱՊԿ համար թմրադեղերի դեմ պայքարի ոլորտի կադրերի պատրաստմանը
PanARMENIAN.Net - Հայաստանի հակաթմրադեղային կառույցների մասնագետները կմասնակցեն ՀԱՊԿ համար թմրադեղերի դեմ պայքարի ոլորտի կադրերի պատրաստմանը, որոնք կքննարկվեն Մինսկում, երկուշաբթի օրը «Ինտերֆաքս-Զապադ» գործակալությանն է հաղորդել Բելառուսի ներքին գործերի նախարարության հասարակայնության հետ կապերի եւ տեղեկատվության վարչության պետ Սվետլանա Բորովսկայան:
«Օգոստոսի 25-ին Մինսկում կանցնի ՀԱՊԿ անդամ պետությունների թմրադեղերի անօրինական շրջանառության դեմ պայքարի իրավասու մարմինների ղեկավարների Համակարգման խորհրդի (ԹՀՄՀԽ) կադրերի պատրաստման ոլորտում համագործակցության աշխատանքային խմբի նիստը»,- հաղորդել է Բորովսկայան:
Վարչության պետը ճշտել է, որ նիստին կմասնակցեն նաեւ Թաջիկստանի, Ռուսաստանի եւ Բելառուսի հակաթմրադեղային ազգային կառույցների մասնագետները:
«Մինսկում ծրագրվում է հաստատել ՀԱՊԿ անդամ պետությունների ԹՀՄՀԽ աշխատակիցների պատրաստման կրթական ծրագրի վերջնական նախագիծը, որը մշակվել է Ռուսաստանի Թմրադեղերի շրջանառության հսկողության դաշնային ծառայությունը»,- ասել է Բորովսկայան:
Բացի դրանից, կդիտարկվեն ԹՀՄՀԽ աշխատանքի արդյունքներն ընթացիկ տարում եւ կմշակվի միջոցառումների հիմնական ծրագիրը 2010թ. համար, նշել է Բորովսկայան: