Oլլի Ռեն. 301-րդ հոդվածը վնասակար ազդեցություն է ունենում Հայաստանի եւ Թուրքիայի հարաբերությունների վրա
25 դեկտեմբերի 2007 - 18:07 AMT  22:09 GMT
Թուրքիայի արդարադատության նախարարը 15 օրերի ընթացքում կներկայացնի 301-րդ հոդվածի ուղղումների նախագիծ
ICG. «Գոյություն ունի Ղարաբաղում նախապատրաստվող պատերազմը կանխելու իրական հնարավորություն»
25 դեկտեմբերի 2007 - 17:39 AMT  22:09 GMT
Սաբինա Ֆրեյզեր. Եթե ԵԱՀԿ ՄԽ-ին հաջողվի համոզել կողմերին` համաձայնության հանգել հիմնարար սկզբունքների հարցում, ապա դա «կարեւոր ձեռքբերում» կլինի
Նոր ԱԷԿ-ը Հայաստանում, հնարավոր է, կառուցվի միջազգային կոնսորցիումի կողմից
25 դեկտեմբերի 2007 - 17:26 AMT  22:09 GMT
Վերջին 5 տարիների ընթացքում միջազգային հանրության վերաբերմունքը հանրապետության տարածքում նոր ԱԷԿ-ի կառուցման նկատմամբ փոխվել է դրական ուղղությամբ
25 դեկտեմբերի 2007 - 16:46 AMT  22:09 GMT
ՄԱԿ-ի ԱԽ կողմից Կոսովոյի հարցի դիտարկման գլխավոր արդյունքը այս տարի հանդիսանում է այն, որ հաջողվեց թույլ չտալ Կոսովոյի հարցով արեւմտյան պետությունների կողմից առաջարկվող որոշման ընդունումը
Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը տարածաշրջանում խաղաղության եւ կայունության կոչ է անում
25 դեկտեմբերի 2007 - 16:11 AMT  22:09 GMT
Գարեգին 2-րդ. Շատ կարեւոր է կրոնական առաջնորդների մասնակցությունը Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության քաղաքական կարգավորմանը
Բրայզան հուսով է, որ մինչեւ Հայաստանում կայանալիք ընտրությունները «ջենթլմենական համաձայնություն» կլինի Ղարաբաղի հարցով
25 դեկտեմբերի 2007 - 15:32 AMT  22:09 GMT
Երեւանին եւ Բաքվին Մադրիդում առաջարկված հիմնական սկզբունքները կարելի է դիտարկել որպես վերջին երեք տարիների բանակցությունների արդյունք
2-5 տարվա ընթացքում Հայաստանը կարող է ուրանի արդյունահանում սկսել
25 դեկտեմբերի 2007 - 14:47 AMT  22:09 GMT
Հայաստանում ուրանի հարստացումը աննպատակահարմար է տնտեսական տեսանկյունից, քանի որ հանրապետությունում չկան խոշոր հանքավայրեր
Հայաստանի եւ Արդբեջանի ֆութզալի հավաքականները հանդիպելու են փետրվարի 28-ին
25 դեկտեմբերի 2007 - 14:35 AMT  22:09 GMT
Փետրվարի 29-ին Հայաստանի հավաքականը հանդիպելու է Չեխիայի հավաքականին, մարտի 2-ին` Ֆինլանդիայի հավաքականին
Իրաքի քրդերը բողոքում են Թուրքիայի գործողությունների դեմ
25 դեկտեմբերի 2007 - 14:16 AMT  22:09 GMT
Ջալալ Թալաբանի. Մենք արդեն պաշտոնական բողոք ենք ուղարկել թուրքական իրշխանություններին, սակայն չենք ցանկանում սրել հարաբերությունները քրդական խնդրի շուրջ
Հնարավոր է արդյո՞ք համաձայնություն Հայաստանի եւ Թուրքիայի միջեւ
22 դեկտեմբերի 2007 - 16:16 AMT  22:09 GMT
ԵՄ-ին Թուրքիայի անդամակցության շուրջ բանակցությունների լույսի ներքո Հայաստանի համար գնալով կարեւորվում է հայ-թուրքական հարաբերությունների հարցը, որոնք վերջին 18 տարիներին այդպես էլ չշարժվեցին մեռյալ կետից: Հարաբերություններ հաստատելու չկամությունը, ընդհանուր առմամբ, երկուստեք է` ոչ Հայաստանին, ոչ Թուրքիային դեռեւս հարկավոր չեն բաց սահմաններ, որոնք դեռ ճշտված չեն: Կարսի եւ Լոզանի պայմանագրերը, որոնցով որոշվում է երկու երկրների սահմանները, մինչ այժմ վավերացված չեն, թեեւ պաշտոնական Անկարան գտնում է, որ ԽՍՀՄ փլուզման հետ նրանց մասին ոչ ոք չի հիշի: