Աղվան Հովսեփյան. Ապօրինի անտառահատումների դեմ պայքարը արդիական է, հասարակական կազմակերպությունների աջակցությունը` անհրաժեշտ
5 հոկտեմբերի 2010 - 22:00 AMT  04:51 GMT
ՀՀ գլխավոր դատախազությունում տեղի ունեցավ ընդլայնված խորհրդակցություն ապօրինի անտառահատումների դեմ պայքարի, անտառապահպանական և անտառօգտագործման խնդիրների շուրջ
ՀՀ փոխվարչապետին ներկայացվեցին Հայաստանում արտադրվող ունիվերսալ ազոտական կենսապարարտանյութերի կիրառության արդյունքները
5 հոկտեմբերի 2010 - 21:55 AMT  04:51 GMT
Արմեն Գևորգյանը բարձր գնահատեց գիտնականների աշխատանքը և կարևորեց այդ պարարտանյութերի օգտագործումը գյուղացիական տնտեսությունների կողմից
Orange-ի խանութների քանակը մինչև տարեվերջ կհասնի 80-ի
5 հոկտեմբերի 2010 - 21:47 AMT  04:51 GMT
Այս պահի դրությամբ Հայաստանում գործում է օպերտարոի վաճառքի 53 գրասենյակ
Գորան Բրեգովիչը ելույթ կունենա Երևանում
5 հոկտեմբերի 2010 - 21:20 AMT  04:51 GMT
Երաժշտի համերգը տեղի կունենա նոյեմբերի 15-ին Կ.Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում
Հրայր Կարապետյանը ցանկություն է հայտնել խորհրդարանական լսումներ կազմակերպել հայկական բանակում ողբերգական միջադեպերի վերաբերյալ
5 հոկտեմբերի 2010 - 20:45 AMT  04:51 GMT
«Վերջին մահացու դեպքերը հայկական բանակում պետք է հանգամանորեն հետաքննվեն և բացահայտվեն»,- ասել է Կարապետյանը
2012 թվականին Թուրքիան կգործարկի իր առաջին լրտես-արբանյակը
5 հոկտեմբերի 2010 - 20:44 AMT  04:51 GMT
Թուրքական լրտես-արբանյակը հավաքվում է Թուրքիայի ավիատիեզերական արդյունաբերության ձեռնարկությունում` թուրքական Aselsan և իտալական Telespazio ՌԱՀ մասնակցությամբ
Մամեդյարովի հետ հանդիպումից հետո ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահները հանդիպում չունեցան մամուլի հետ
5 հոկտեմբերի 2010 - 20:25 AMT  04:51 GMT
Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Էլմար Մամեդյարովի հետ ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների հանդիպման ժամանակ քննարկվել է Ղարաբաղի կից տարածքներում գնահատման առաքելության գործունեությունը
ՀՀ ՊՆ. Մանվել Սարիբեկյանի ողբերգական մահվան պատասխանատվությունն ամբողջությամբ ընկնում է նրան գերեվարող երկրի՝ Ադրբեջանի վրա
5 հոկտեմբերի 2010 - 20:21 AMT  04:51 GMT
«Ադրբեջանը հերթական անգամ կոպտորեն խախտում է միջազգային մարդասիրական իրավունքի նորմերը»,- նշվում է ՀՀ ՊՆ հաղորդագրության մեջ
Միջազգային կառույցները պետք է համապատասխան գնահատական տան Բաքվում հայ պատանդի սպանությանը
5 հոկտեմբերի 2010 - 20:09 AMT  04:51 GMT
«Բաքվում հայ պատանդի սպանությունը ադրբեջանական կողմի դիվերսիոն գործողությունների շղթայի շարունակությունն է»,- ասել է Մելիքյանը
Բակո Սահակյանը հրամանագրեր է ստորագրել մի խումբ ուսուցիչների պարգեւատրելու եւ պատվավոր կոչում շնորհելու մասին