Հոկտեմբերի 2-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 407,98 դրամ
PanARMENIAN.Net - Հոկտեմբերի 2-ին ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա ֆոնդային բորսայում կատարվել է 1,700 մլն դրամի առք և վաճառք 1 դոլարի դիմաց 408,75 դրամ միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 408,75 դրամ:
Միաժամանակ, հոկտեմբերի 2-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 407,98 դրամ` հոկտեմբերի 1-ի համեմատ ավելանալով 0,89 կետով: Միևնույն ժամանակ, 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 526,70 դրամ` ավելանալով 1,59 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0,05 կետով` կազմելով 13,12 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը: