Վրաստանը պատրաստ է «ամեն կերպ աջակցել» Բաքվին Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորման համար
Դավիթ Կեզերաշվիլի. Վրաստանը գտնում է, որ բոլոր հակամարտությունները, այդ թվում եւ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունը, պետք է կարգավորվեն խաղաղ ճանապարհով
Hurriyet. ԱՄՆ վարչակազմը հուսով է, որ Աբդուլահ Գյուլը կընդունի Սերժ Սարգսյանի հրավերը
14 հուլիսի 2008 - 19:37 AMT  06:03 GMT
«Մենք ցանկանում ենք, որպեսզի երկու հարեւան երկրները միմյանց հետ քննարկեն հայ-թուրքական հարաբերությունների բարելավման հնարավորությունը»,- նշել է ԱՄՆ վարչակազմի ներկայացուցիչը
Երեւանում բացվել է «Ոսկե ծիրան» 5-րդ միջազգային կինոփառատոնը
14 հուլիսի 2008 - 19:15 AMT  06:03 GMT
Կինոփառատոնին ցուցադրվելու է 166 ֆիլմ 65 երկրից: «Եվրոպական պանորամա» ծրագրի շրջանակներում հուլիսի 14-ին լինելու է ֆրանսիական, իսկ 16-ին` հոլանդական կինոյի օր
Մարի Յովանովիչ. ԱՄՆ դեսպանատները Երեւանում եւ Անկարայում օգտագործում են ցանկացած հնարավորություն Հայաստան-Թուրքիա երկխոսության հաստատման համար
14 հուլիսի 2008 - 18:37 AMT  06:03 GMT
ԱՄՆ վարչակազմը աշխատում է International Visitor Program-ի իրականացման համար հիմք ստեղծելու ուղղությամբ, որի շրջանակներում Թուրքիայի պետական արխիվների աշխատողները կժամանեն Ամերիկա, որպեսզի ծանոթանան ԱՄՆ-ում պատմության ուսումնասիրության մեխանիզմներին
Իրանի նախագահը կթույլատրի ամերիկյան դիվանագիտական գրասենյակ բացել Թեհրանում
14 հուլիսի 2008 - 17:07 AMT  06:03 GMT
Մահմուդ Ահմադինեժադը ողջունում է իր երկրի ժողովրդի եւ ԱՄՆ-ի միջեւ կապերի ընդլայնման գաղափարը
Փարիզում կայացած գագաթնաժողովում ձեւավորվել է Միջերկրական միությունը
14 հուլիսի 2008 - 16:20 AMT  06:03 GMT
Նոր կազմակերպությունն երկու համանախագահ ունի` Ֆրանսիայի նախագահ Նիկոլյա Սարկոզին եւ Եգիպտոսի նախագահ Հոսնի Մուբարաքը
Սեյրան Օհանյան. Հայ զինծառայողները միշտ պատրաստ են համարժեք պատասխան տալ հակառակորդին
14 հուլիսի 2008 - 15:56 AMT  06:03 GMT
Ադրբեջանի հետ սահմանակից դիրքերը հագեցած են այն ամենով, ինչ անհրաժեշտ է, հայտարարել է Հայաստանի պաշտպանության նախարարը
Հայաստանի նախագահը շնորհավորել է Երեւանում Ֆրանսիայի դեսպանատան աշխատակիցներին Բաստիլի գրավման օրվա առթիվ
14 հուլիսի 2008 - 15:09 AMT  06:03 GMT
Սերժ Սարգսյանը վստահություն է հայտնել, որ դրանք կշարունակեն հաջողությամբ զարգանալ եւ ընդլայնվել
Թուրքիան մտադիր է ոչնչացնել հայոց պատմության հինավուրց հուշարձաններից մեկը` քարանձավային Հասանքեյֆ քաղաքը
14 հուլիսի 2008 - 13:31 AMT  06:03 GMT
Ղրիմի հայ համայնքը կոչ է անում կանխել Հասանքեյֆի խորտակումը
Որքանո՞վ է հավանական նոր պատերազմը Կովկասւոմ
12 հուլիսի 2008 - 17:16 AMT  06:03 GMT
Հուլիսի 10-ին Վրաստանն ետ կանչեց Ռուսաստանում իր դեսպան Էրոսի Կիցմարիշվիլուն Աբխազիայում եւ Հարավային Օսիայում վերջին իրադարձությունների կապակցությամբ: Վրաստանի ԱԳՆ ղեկավար Եկատերինա Տկեշելաշվիլու խոսքերով, այդպիսով Ռուսաստանը մեկ անգամ եւս դրսեւորեց իր ցուցադրական մոտեցումն ու քաղաքական վերաբերմունքը ոչ միայն միջազգային իրավունքի, այլ նաեւ ընդհանուր առմամբ միջազգային անվտանգության ու կայունության հարցերին: Դեսպանն ետ կանչվեց այն բանից հետո, երբ Ռուսաստանի ՌՕՈՒ-ի ինքնաթիռները կարճատեւ թռիչք կատարեցին Հարավային Օսիայի վրայով, ռուսական ԱԳՆ-ի վարկածով, «լիցքաթափելու համար իրավիճակը վրաց-օսական հակամարտության գոտում»: