Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատուն. Բայդենի հետ հեռախոսազրույցներում Հայաստանի նախագահը չի փորձել հետաձգել Վաշինգտոնի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչումը
30 հոկտեմբերի 2010 - 00:53 AMT  23:05 GMT
Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունը տարածել է Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի ու ԱՄՆ փոխնախագահ Ջո Բայդենի հեռախոսազրույցների սղագրությունը
Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավորները հանդիպումներ են ունեցել Հայաստանի Ազգային Ժողովում
29 հոկտեմբերի 2010 - 21:54 AMT  23:05 GMT
Միշել Ռիվազին և Դամիեն Աբադը հավաստիացրին, որ իրենք քայլեր կձեռնարկեն նոր ռազմավարություն մշակելու ուղղությամբ, ԵԽ ուշադրությունը կհրավիրեն իրական փաստերի վրա` չեզոքացնելու բանաձևում տեղ գտած անընդունելի փաստարկումները
Կայացավ Հայ-եգիպտական միջկառավարական համատեղ հանձնաժողովի խորհրդակցություն` հայկական կողմի անդամների մասնակցությամբ
29 հոկտեմբերի 2010 - 21:53 AMT  23:05 GMT
Արմեն Գևորգյանը կարևորեց հայաստանցի գործարարների և արտադրողների մասնակցությունը 2011թ. Կահիրեի միջազգային արդյունաբերական ցուցահանդեսին
Հովիկ Աբրահամյան. Միջազգային հանրությունը համարժեք գնահատական չի տալիս Ադրբեջանի ռազմատենչ գործելաոճին
29 հոկտեմբերի 2010 - 21:49 AMT  23:05 GMT
Հայաստանի խորհրդարանի խոսնակն ընդունեց Եվրոպական Խորհրդարանի պատգամավորներին
Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց ԵԽ պատգամավորներ Միշել Ռիվազիի և Դամիեն Աբադի գլխավորած պատվիրակությանը
29 հոկտեմբերի 2010 - 21:46 AMT  23:05 GMT
Նույն օրը ՀՀ ԱԳ նախարարը հանդիպել է նաև Երևանում հավատարմագրված ԵՄ անդամ պետությունների դեսպանների և ԵՄ պատվիրակության ղեկավարի հետ
ՀՀ ԶՈՒ մոտոհրաձգային ստորաբաժանումը վերադարձավ «Փոխգործակցություն 2010» զորավարժություններից
29 հոկտեմբերի 2010 - 20:38 AMT  23:05 GMT
Մարտական հրաձգության ընթացքում ցուցաբերած լավագույն արդյունքների համար Հայաստանը ներկայացնող մոտոհրաձգային վաշտն արժանացավ զորավարժության ղեկավարության գավաթին
Ֆրանկոֆոն քաղաքների քաղաքապետերի միջազգային ասոցիացիայի 2011թ. 31-րդ գագաթնաժողովը կանցնի Երևանում
29 հոկտեմբերի 2010 - 20:18 AMT  23:05 GMT
ՀՀ վարչապետը բարձր է գնահատել Երևանի և Մոնրեալի միջև բարեկամական հարաբերությունների դերը հայ-կանադական երկկողմ համագործակցության դինամիկ զարգացման համատեքստում
ԵԱՀԿ-ն աջակցում է Հայաստանի զինված ուժերի քաղաքացիական վերահսկողության բարձրացմանը
29 հոկտեմբերի 2010 - 19:46 AMT  23:05 GMT
Հայաստանի Օմբուդսմենի գրասենյակում հանրությանը ներկայացվեց ԵԱՀԿ աջակցությամբ իրականացված` ՀՀ ԶՈւ-ում մարդու իրավունքների իրավիճակի վերաբերյալ ուսումնասիրությունը
29 հոկտեմբերի 2010 - 19:41 AMT  23:05 GMT
2010թ. գլխավոր` գրան-պրի մրցանակի արժանացել է Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի ուսանող Արմեն Ղարիբյանը
«Արմավիա» ավիաընկերությունը բարելավել է իր դիրքերը Հայաստանի խոշոր հարկատուների ցուցակում
29 հոկտեմբերի 2010 - 19:28 AMT  23:05 GMT
«Միկա քորփորեյշնն» ընթացիկ տարվա երեք եռամսյակի արդյունքներով չի փոխել իր դիրքը՝ զբաղեցնելով 14-րդ տեղը ՀՀ 1000 խոշոր հարկատուների թվում