Նավթի գինը պահպանվում է 113 դոլարից բարձր սահմանագծում ԱՄՆ և Եվրոպայի վիճակագրությունից առաջ
PanARMENIAN.Net - Brent նավթն էժանացել է, բայց երեքշաբթի մեկ բարելի համար 113 դոլարից բարձր է, քանի որ Մերձավոր Արևելքում լարվածությունը պահում է գները:
Շուկան երկրորդ եռամսյակում տվյալներ է սպասում Գերմանիայի ՀՆԱ-ից, որպեսզի գնահատի եվրագոտում նավթի պահանջարկի հեռանկարները:
Ֆրանսիայի տնտեսությունն ապրիլ-հունիսին ակնկալիքներից մի քիչ բարձր է եղել` դատելով նախնական գնահատակով. այն ցուցադրել է դինամիկայի բացակայություն, այն դեպքում, երբ վերլուծաբանները սպասում էին ՀՆԱ կրճատում 0.1 տոկոսով:
Իրանում նավթի արդյունահանումը սահմանափակված է պատժամիջոցների և Իսրայելում վեճերի սրման պատճառով, թե արժի արդյոք պատերազմ սկսել Իրանի դեմ, որը չի ցանկանում դադարեցնել միջուկային հետազոտությունները:
Շուկան արդեն տվյալներ է սպասում հուլիսին ԱՄՆ-ում մանրածախ վաճառքների մասին, որոնք կարող են գնահատել խոշորագույն համաշխարհային տնտեսության առողջությունը, հաղորդում է Ռոյթերսը: