ՊԲ գնդապետ. ԼՂՀ Պաշտպանության Բանակը միշտ բաց է հասարակության և լրագրողների համար
PanARMENIAN.Net - Հոկտեմբերի 24–ին ՊՆ նախաձեռնությամբ մի խումբ լրագրողներ այցելել են ՊԲ սահմանային զորամասերից մեկը: Մարտակերտի ուղղությամբ տեղակայված զորամասը կազմավորվել է 1992 թ. պատերազմական գործողությունների ժամանակ և առաջին հրամանատար Մոնթե Մելքոնյանի անունն է կրում:
ՊԲ հրամանատարի ԱՀՏԱ ղեկավար գնդապետ Նորայր Մկրտչյանը զորամասի գլխավոր շտաբում ժամանելուն պես ընդունեց լրագրողներին: Տեղեկացրեց, որ վերջին շրջանում այս զորամասի պաշտպանած դիրքերի ուղղությամբ հակառակորդն ավելի հաճախ է խախտում հրադադարի ռեժիմը:
«Մարտահրավերները մեզ ավելի են զգաստացնում, իսկ Պաշտպանության Բանակը միշտ բաց է հասարակության և լրագրողների համար: Վերջին տարվա ընթացքում արդեն հարյուրավոր հասարակական կազմակերպություններ, լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներ եկել ու տեսել են, թե ինչպես է ապրում Պաշտպանության Բանակը», - ասաց Նորայր Մկրտչյանը:
Լրագրողերը զորամասի ճաշարանում ընթրեցին, ծանոթացան զինվորների կենցաղային պայմաներին, որից հետո ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհանիսյանը զրուցեց զինվորների հետ՝ նրանց ցանկացած թեմայով հարցերի հնարավորություն տալով՝ ներքաղաքականից մինչև նոր զինատեսակների մասին: