Գործազուրկ հայը Մոսկվայում փորձել է գողանալ կես ցենտներ կարմիր խավիար
PanARMENIAN.Net - Գործազուրկ հայը Մոսկվայում փորձել է գողանալ կես ցենտներ կարմիր խավիար: Երբ պահեստի աշխատակիցները բեռնել են ապրանքը, տղամարդը արգելափակել է մեքենայի դուռն ու հեռացել՝ չվճարելով աշխատակիցներին, հայտնել է Մոսկվայի իրավապահ մարմինների ներկայացուցիչ Օլգա Միտինան, հայտնում է «Ինտերֆաքսը»:
«Նախօրեին ոստիկանություն է դիմել այդ ապրանքատեսակի տարածմամբ զբաղվող ֆիրմայի տնօրենը: Նա պատմել է, որ ավելի վաղ իրեն դիմել էր մի տղամարդ, որը ցականում էր 150կգ կարմիր խավիար ձեռք բերել,-ասել է Միտինան:- Երբ պահեստի աշխատակիցները բեռնել են ապրանքը, տղամարդը արգելափակել է մեքենայի դուռն ու հեռացել՝ չվճարելով աշխատակիցներին: Վնասը կազմել է 290 հազար ռուբլի: