Համբուրգում չեղարկել են Չավուշօղլուի ելույթը
PanARMENIAN.Net - Գերմանական Համբուրգում տեղի իշխանությունների որոշմամբ չեղարկվել է մարտի 7-ին նախանշված Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մևլութ Չավուշօղլուի ելույթը:
Համբուրգի կենտրոնական շրջանի մամուլի քարտուղարի աշխատակիցը հայտարարել է, որ տարածքը Վիլգելմսբուրգի շրջանում, որտեղ պետք է կայանա նախարարի ելույթը, չունի հակահրդեհային համակարգ և այժմ փակ է:
Ավելի վաղ Գագենաու քաղաքի իշխանություններն էին չեղարկել Թուրքիայի արդարադատության նախարար Բեքիր Բոզդագի ելույթը, որը Գերմանիա էր ժամանել Թուրքիայում սահմանադրական հանրաքվեից առաջ թուրք համայնքի առջև ելույթ ունենալու նպատակով: Երբ քաղաքի իշխանությունները չեղարկեցին նրա ելույթը թուրք համայնքի առջև, նախարարը հեռացավ երկրից և հրաժարվեց հանդիպել գերմանացի գործընկեր Հայկո Մաասի հետ: