Զինադադարից հետո Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած տարածքներից տարհանվել է 1553 աճյուն
PanARMENIAN.Net - 2021-ի մայիսի 3-9-ն ընկած ժամանակահատվածում զոհված զինծառայողների աճյունների որոնման ուղղությամբ ԱԻ պետական ծառայության արագ արձագանքման հատուկ ստորաբաժանման փրկարարներն որոնումներ չեն իրականացրել:
Զինադադարից հետո Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած տարածքներից հայտնաբերվել և տարհանվել է 1553 աճյուն:
Ճգնաժամային կառավարման կենտրոնում նկատվել է զենք-զինամթերքի հայտնաբերման կանչերի աճ: Մայիսի 3-9-ն հայտնաբերվել է 212 պայթուցիչ, հակատանկային 3 և թնդանոթի 190 արկ, կասետային 49 հրթիռ, 3 հատ ավիառումբ:
ԱԻՊԾ սակրավորները, ՌԴ ԱԻՆ գործընկերները, «Հումանիտար ականազերծման կենտրոն» հիմնադրամը և The Halo Trust ականազերծող կազմակերպությունը շարունակում են Արցախն առավել անվտանգ դարձնելու ուղղությամբ ամենօրյա աշխատանքները: