Կարեն Քոչարյանը վերջին հրաժարականները կապում է «Բարգավաճ Հայաստան»-ՀՀԿ հարաբերությունների հետ
PanARMENIAN.Net - Իշխանության մեջ տեղի ունեցած վերջին հրաժարականները կապված են նրա հետ, որ իշխող ՀՀԿ-ն հստակեցնում է իր դիրքորոշումը կոալիցիայի գործընկերոջ՝ «Բարգավաճ Հայաստանի» նկատմամբ։ Այդ մասին Երևանում մամլո ասուլիսում հայտարարել է «P.Art» PR ընկերության տնօրեն Կարեն Քոչարյանը։ «Տեղի է ունենում բյուրեղացման գործընթաց»,- ասել է նա։ Նրա խոսքով, եկել է ժամանակը, որպեսզի իշխանության դեմքերը կողմնորոշվեն, թե ում հետ են, և դրա հետ կապված ՀՀԿ-ն «այրում է կամուրջները «Բարգավաճ Հայաստանի»հետ»։
Քոչարյանը հավելել է, որ բոլոր հրաժարականները սպասելի էին և հավանական է, որ հրաժարականների գործընթացը կշարունակվի մինչև ընտրությունները։
Հոկտեմբերի 28-ին հրաժարականի դիմում է ներկայացրել Կարեն Կարապետյանը։ ՀՀԿ խորհրդի որոշմամբ քաղաքապետի պաշտոնում առաջադրվել է փոխքաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը։