Օգոստոսի 14-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 412,04 դրամ
PanARMENIAN.Net - Օգոստոսի 14-ին "ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ" ԲԲԸ-ում կայացել է 4,750,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 411.25 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 411.25 դրամ:
Ընդ որում օգոստոսի 14-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 412,04 դրամ`օգոստոսի 10-ի համեմատ նվազելով 0,93 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 509,16 դրամ` ավելանալով 2,24 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը ավելացել է 0,04 կետով` կազմելով 12,98 դրամ: Այս մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը: