Ուկրաինայում հարգել են սումգայիթյան ջարդերի զոհերի հիշատակը
PanARMENIAN.Net - Փետրվարի 28-ին Ուկրաինայի հայկական եկեղեցիներում մատուցվել է պատարագ ի հիշատակ Սումգայիթում ջարդերի զոհ դարձած հայերի: Կիևում ժամերգությունը կատարվել է Սրբոց Նահատակաց մատուռում ՀԱԵ Ուկրաինայի թեմի առաջնորդ եպիսկոպոս Մարկոս Հովհաննիսյանի հանդիսապետությամբ, գրում է AnalitikaUA.net-ը:
Ինչպես հայտնել է քահանա Կարապետ Ղարիբյանը, ներկա են եղել Ուկրաինայի հայերի միության, Կիևի համայնքի (նախագահ Նորիկ Գևորգյան), հայ համայնքի ներկայացուցիչներ:
Ուկրաինայի հայ համայնքը ամեն տարի երկրի տարբեր շրջաններում միջոցառումներ է անցկացնում՝ հիշելով սումգաիթյան ողբերգության զոհերին: