Վարչապետը մեկնում է Փարիզ՝ Ազնավուրի հոգեհանգստին ու հուղարկավորությանը
PanARMENIAN.Net - Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Փարիզում կմասնակցի աշխարհահռչակ հայազգի շանսոնյե Շառլ Ազնավուրի հոգեհանգստի և հուղարկավորության արարողություններին:
Նա աշխատանքային այց կկատարի Ֆրանսիայի Հանրապետություն հոկտեմբերի 4-6-ը, հայտնում է կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Աշխարհահռչակ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրին նվիրված Ազգային հարգանքի տուրքը և հրաժեշտի արարողությունը Ֆրանսիայում տեղի կունենա հոկտեմբերի 5-ին։
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Ազնավուրին կհուղարկավորեն Փարիզի արվարձանում՝ Մոնֆոր լ՛Ամորիի վանքում: Այդպիսին է եղել երգչի վերջին կամքը:
Հոկտեմբերի 1-ին 94 տարեկանում կյանքից հեռացավ մեծ արտիստ և մեծանուն հայ, ֆրանսահայ նշանավոր երգիչ, երգահան, գրող, կինոդերասան և հասարակական գործիչ,Հայաստանի ազգային հերոս Շառլ Ազնավուրը: