Արցախի ՊԲ․ Հակառակորդը 14 ԱԹՍ է կորցրել
PanARMENIAN.Net - Արցախի պաշտպանության բանակի ճշտված տեղեկություններով՝ ադրբեջանական զինուժը սեպտեմբերի 27-ի վաղ առավոտյան Արցախի վրա հարձակվելուց հետո կորցրել է 2 ուղղաթիռ, 14 անօդաչու թռչող սարք, ինչպես նաև ունի զրահատեխնիկայի կորուստներ:
ՊԲ-ն հայտնում է, որ մարտերը շարունակվում են, ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հաջողությամբ հետ են մղում հակառակորդի բոլոր գրոհները: Նշվում է, որ Ադրբեջանը ռազմական ավիացիայի, անօդաչու թռչող սարքերի, զրահատեխնիկայի ու հրետանու կիրառմամբ, գրոհներ է ձեռնարկում առաջնագծի տարբեր հատվածներում:
Պաշտպանության բանակը նաև լուսանկարներ է հրապարակել հակառակորդի խոցված տեխնիկայից, իսկ ՀՀ ՊՆ «Զինուժ» հաղորդաշարը հրապարակել է տեսանյութ, որտեղ երևում է՝ ինչպես է խոցվում ադրբեջանական կենդանի ուժն ու զինտեխնիկան։