7 հոկտեմբերի 2020 - 15:50 AMT
Արցախի սահմանաին ադրբեջանական ագրեսիայի պատճառով Ստեփանակերտը լքել է տեղի բնակչության 30-40%-ից ոչ ավելին, մոտ մեկ տասնյակ բնակելի տներ կամ բազմաբնակարան շենքեր են վնասվել, հայտարարել է փոխքաղաքապետ Սուրեն Թամրազյանը։
Նա նշել է, որ ենթակառուցվածքները շարունակում են իրենց հունով աշխատել, էլեկտրամատակարարման վնասվածքները վերականգնվել են, տուժել են «Ղարաբաղ Տելեկոմի» վարչական շենքը և մասնաճյուղերը, բայց կապն անխափան է։
Թամրազյանը հայտնել է, որ քաղաքում էլեկտրականության հետ կապված խափանումները վերացել են, սակայն դեռ այդ ուղղությամբ աշխատանքները տարվում են, առաջիկա օրերին Ստեփանակերտում անջատումներ չեն լինի։
Քաղաքում գազամատակարումն անջատվել է բնակչության անվտանգության ապահովման համար, իսկ ջրամատակարարումն աշխատում է։
Փոխքաղաքապետի խոսքով՝ օրվա առաջին կեսին ընդունում են զանգեր (թեժ գիծ է գործում՝ 0479 41274 հեռախոսահամարով), իսկ երկրորդ կեսին փորձում են բնակիչներին հասցնել անհրաժեշտ պարագաները։