Կառավարությունը խաղի կանոններ է հաստատում առևտրային օբյեկտների համար
PanARMENIAN.Net - Փետրվարի 9-ին ՀՀ կառավարությունը փոփոխություններ և լրացումներ է կատարել է ՔՕ «Առևտրի և ծառայությունների մասին» ՀՀ օրենքում: Ինչպես ընդգծել է էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը, տվյալ փոփոխությունները կոչված են արձագանքելու խնդիրներին, որոնք վերաբերում են Հայաստանի առևտրային օբյեկտների տեղակայությանը: «Օրինագծով, մասնավորապես, հստակորեն որոշվում է առևտրային տարածքը, առևտրային ցանցը և առևտրային օբյեկտը»,-ասել է նա:
Ըստ նրա, փոփոխությունների սահմաններում առևտրային օբյեկտները բաշխվելու են 3 կատեգորիաների` փոքր, միջին և խոշոր:
«Մենք որոշում ենք խաղի հստակ կանոններ նրա համար, որպեսզի կարգավորենք Հայաստանի տարածքում խոշոր առևտրայի օբյեկտների բաշխման հարցերը և պաշտպանենք փոքր և միջին ձեռնարկությունների շահերը»,-հավելել է նախարարը: