ԱԴՐԲԵՋԱՆՈՒՄ ԳՏՆՈՒՄ ԵՆ, ՈՐ ԺԱԿ ՇԻՐԱԿԻ ՀԱՂԹԱՆԱԿԸ ՖՐԱՆՍԻԱՅԻ ՆԱԽԱԳԱՀԱԿԱՆ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՈՒՄ ԿՀԱՆԳԵՑՆԻ ՓԱՐԻԶԻ «ՀԱՅԱՄԵՏ» ՔԱՂԱՔԱԿԱՆՈՒԹՅԱՆ ԱԿՏԻՎԱՑՄԱՆԸ
3 մայիսի 2002 - 00:24 AMT  03:02 GMT
Ադրբեջանի քաղաքական վերնախավը անհանգստացած է Ժակ Շիրակի Ֆրանսիայի նախագահ վերընտրվելու հեռանկարով:
ԱՆԿԱՐԱՆ ԵՎ ԲԱՔՈՒՆ ՇԱՐՈՒՆԱԿՈՒՄ ԵՆ ՎԱՐԵԼ ԵՐԵՎԱՆԻ ՄԵԿՈՒՍԱՑՄԱՆՆ ՈՒՂՂՎԱԾ ՔԱՂԱՔԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆ
3 մայիսի 2002 - 00:16 AMT  03:02 GMT
Խոսելով ահաբեկչության դեմ պայքարի ոլորտում ադրբեջանա-թուրքա-վրացական եռակողմ համագործակցությանը Հայաստանի մասնակցության հեռանկարների մասին` Ադրբեջանի ներքին գործերի նախարար Ռամիլ Ուսուբովը հայտարարել է, որ դա հնարավոր կլինի միայն «ղարաբաղյան հակամարտության արդարացի կարգավորումից հետո տարածքային ամբողջականության սկզբունքից ելնելով»:
3 մայիսի 2002 - 00:15 AMT  03:02 GMT
ԵՐԵԿՈՅԱՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ԿՄԵԿՆԻ ՇՐՋԱԳԱՅՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐԱՎԱՅԻՆ ԱՄԵՐԻԿԱՅԻ ԵՐԿՐՆԵՐ
3 մայիսի 2002 - 00:14 AMT  03:02 GMT
Նա կայցելի Արգենտինա, Ուրուգվայ եւ Բրազիլիա:
ՎՐԱՍՏԱՆԻ ԱԳՆ ՂԵԿԱՎԱՐԸ ՑԱՎԱԿՑՈՒՄ Է ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅՈՒՆ ՎԵՐԱՊՐԱԾ ՀԱՅԵՐԻՆ, ՍԱԿԱՅՆ ԿՈՉ Է ԱՆՈՒՄ ՆՐԱՆՑ «ՇՐՋՎԵԼ ԴԵՊԻ ԱՊԱԳԱՆ»
3 մայիսի 2002 - 00:13 AMT  03:02 GMT
«XX դարասկզբի իրադարձությունները իրոք եղել են արյունալի, ողբերգական եւ հնարավոր չէ չցավակցել մի ժողովրդի, որն այդքան կորուստներ է կրել»: Այդ մասին հայտարարել է Վրաստանի արտաքին գործերի նախարար Իրակլի Մենաղարիշվիլին` արտահայտելով իր երկրի դիրքորոշումը Օսմանյան Թուրքիայում Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալ:
ԱԶԳԱՅԻՆ ԺՈՂՈՎԻ ՊԱՏԳԱՄԱՎՈՐԸ ՄԵՂԱԴՐՈՒՄ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԻ ԽՈՍՆԱԿԻՆ ԱՅՆ ԲԱՆՈՒՄ, ՈՐ ՆԱ ԽՈՉՆԴՈՏՈՒՄ Է ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ԶՈՀԵՐԻ ՀԻՇԱՏԱԿԻ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ԻՐԱՎԱԿԱՆ ԵՐԱՇԽԻՔՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ ՕՐԵՆՔԻ ԸՆԴՈՒՆՄԱՆԸ
3 մայիսի 2002 - 00:12 AMT  03:02 GMT
«Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Արմեն Խաչատրյանը պատգամավորների աչքերից թաքցրել է Գիտությունների ազգային ակադեմիայի եզրակացությունը Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի պաշտպանության իրավական երաշխիքների մասին օրենքի նախագծի վերաբերյալ»,- այսօր ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է օրինագծի հեղինակ, «Ագրո-արդյունաբերական ժողովրդական միավորում» պատգամավորական խնբի նախագահ Հմայակ Հովհաննիսյանը:
ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԱՀԱԲԵԿԻՉ ԽԱԹԱԲԸ ՄԱՍՆԱԿՑԵԼ Է ՂԱՐԱԲԱՂՅԱՆ ՊԱՏԵՐԱԶՄԻՆ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ԿՈՂՄԻՑ
3 մայիսի 2002 - 00:11 AMT  03:02 GMT
Այս մասին գրում է բրիտանական Financial Times թերթը:
ՎՐԱՍՏԱՆԻ ԸՄԲՇԱՄԱՐՏԻ ՀԱՎԱՔԱԿԱՆԻ ԱՆԴԱՄ ՎԼԱԴԻՄԻՐ ՊՈՂՈՍՅԱՆԸ ՉԻ ՄԱՍՆԱԿՑՈՒՄ ԱՅՍՕՐ ԲԱՔՎՈՒՄ ՍԿՍՎԱԾ ԵՎՐՈՊԱՅԻ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅԱՆԸ, ՔԱՆԻ ՈՐ ՎԱԽԵՆՈՒՄ Է ԻՐ ԿՅԱՆՔԻ ՀԱՄԱՐ
Ըմբշամարտի Եվրոպայի 45-րդ առաջնությանը, որը այսօր մեկնարկում է Բաքվում, չի մասնակցի Վրաստանի ընբշամարտի հավաքականի անդամ, Եվրոպայի չեմպիոն, անցյալ տարվա աշխարհի առաջնության բրոնզե մրցանակակիր Վլադիմիր Պողոսյանը:
ԿԱՍԵՑՎԵԼ Է ՀԱՅ ՄԱՐԶԻԿՆԵՐԻ ՄԱՍՆԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆԸ ԱՅՍՕՐ ԲԱՔՎՈՒՄ ԲԱՑՎԱԾ ԸՄԲՇԱՄԱՐՏԻ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅԱՆԸ
2 մայիսի 2002 - 22:34 AMT  03:02 GMT
Առաջնության կազմակերպիչները որոշում են ընդունել թույլ չտալ հայերին մասնակցել մրցաշարին, պատճառաբանելով դա նրանով, որ հայկական կողմը խախտել է արարողակարգը` սահմանված ժամկետում հայտ չներկայացնելով:
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՈՉ ԿԱՌԱՎԱՐԱԿԱՆ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉՆԵՐԸ ԿՄԱՍՆԱԿՑԵՆ ԲԱՔՎՈՒՄ ԿԱՅԱՆԱԼԻՔ ՀԱՄԱԺՈՂՈՎԻՆ
2 մայիսի 2002 - 22:33 AMT  03:02 GMT
Ոչ կառավարական կազմակերպությունների ցանցային քարտուղարության նիստի աշխատանքներին, որը կկայանա Բաքվում մայիսի 3-4-ը, կմասնակցեն Հայաստանի որոշ հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչները: