ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունը 2012-ի առաջին կիսամյակի ընթացքում հետաքննել է 119 քրեական գործ
PanARMENIAN.Net - ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որը նախագահել է ծառայության պետ Անդրանիկ Միրզոյանը, և որի ընթացքում ամփոփվել են ՀՀ 2012թվականի 1-ին կիսամյակում կատարված աշխատանքները: Ինչպես հաղորդում է ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության մամլո ծառայությունը, խորհրդակցությանը մասնանկցել է նաև դատավարական հսկողություն իրականացնող դատախազներ և ՀՀ Գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանը:
2012թ. 1-ին կիսամյակում ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում քննվել է 119 քրեական գործ, որոնցից 28-ը՝ 55 անձի նկատմամբ, մեղադրական եզրակացությամ ուղարկվել է դատարան, ևս 28 հետաքննություն շարունակվում է: