17 ապրիլի 2013 - 18:31 AMT
Դամասկոս-Ղամիշլի-Երևան չվերթը երեկ իրականացել է ու այսուհետ պարբերական կդառնա: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց «Սիրիական ավիաուղիներ»-ի երևանյան գրասենյակի մենեջեր Սվետլանա Հովհաննիսյանը. «Առաջին չվերթով 68 մարդ եկել է, 12-ը` մեկնել»:
Չվերթ կիրականացվի ամեն երեքշաբթի` ժամը 03:10-ին: Միակողմ տոմսն արժե 165 հազար դրամ, իսկ երկկողմը` 245 հազար:
Դեպի Հալեպ չվերթների դադարեցումից հետո «Սիրիական ավիաուղիներ» ընկերությունն իրականացնում էր Դամասկոս-Լաթաքիա-Երևան չվերթներ, որոնք ևս անժամկետ դադարեցվել են: Այդ չվերթներից վերջինը կայացել է փետրվարի 5-ին. Երևան է ժամանել 75 ուղևոր, մեկնել`13: Սվետլանա Հովհաննիսյանը նշեց, որ Հալեպի և Լաթաքիայի ուղղությամբ չվերթների վերաբերյալ դեռ նորություն չունեն:
Վերջին շրջանում Հալեպի օդանավակայանի շուրջ ընդդիմադիրների ու կառավարական ուժերի բախումները հաճախակի են դարձել: Լուրջ մարտեր են ընթանում օդանավակայանի վերահոսկողության համար: Իսկ քաղաքից դուրս տանող ցամաքային ճանապարհները վտանգավոր են: