ԶԼՄ-ներ. Հարազատները հաստատել են 17-ամյա հայուհու մահվան փաստը փարիզյան ահաբեկչության ժամանակ
PanARMENIAN.Net - 17-ամյա Լոլա Ուզունյանի ծնողները Փարիզի ահաբեկչությունից սպանված մարդկանց շարքում ճանաչել են իրենց դստեր դին: Այդ մասին «Արևելքին» են հայտնել Ուզունյան ընտանիքին մոտ ֆրանսահայերը: Մահվան լուրը տեղեկացվել է նաև Ֆրանսիայի հայկական կառույցներին, ինչպես նաև` առաջնորդարանին:
Լոլա Ուզունյանը սպանվել է «Բատակլան» համերգասրահում, Փարիզի ահաբեկչության ժամանակ:
Լոլան նոյեմբերի 13-ին հոր հետ գնացել էր Eagles of Death Metal խմբի համերգին: Ահաբեկիչները գրոհել են «Բատակլան» համերգասրահը, որտեղ տեղի էր ունենում համերգը, պատանդ վերցրել սրահում գտնվողներին: Ավելի քան 100 մարդ է սպանվե համերգասրահի ահաբեկչական գործողության ժամանակ, կան բազմաթիվ վիրավորներ և անհետ կորածներ: Լոլա Ուզունյանի հայրը իրարանցման ժամանակ կորցրել էր աղջկան, մեկ օր հետո հայրը տուն է հասել, իսկ Լոլայից մինչ օրս տեղեկություն չկար: